Dopravní společnosti a servis dopravních prostředků

Řešení vhodné pro:

  • MHD (autobusy, tramvaje, trolejbusy)
  • meziměstské autobusy
  • dálkové spoje
  • vlaky
  • nákladní doprava
  • autoservisy
  • depa dopravních prostředků, vozových parků
  • ...

 

Nosnou oblastí dezinfekce pro veřejnou dopravu jsou zamlžovače dezinfekčním prostředkem sloužící přednostně pro preventivní dezinfekci vnitřních prostor dopravních prostředků před jejich nasazením na dopravní trasu.

Pro tento účel nabízíme elektrické a bateriové zamlžovače, které dezinfikují prostor tzv. studenou mlhou dezinfekčního roztoku – jemným aerosolem, který snadno pronikne i do oblastí nedostupných jiným způsobem dezinfekce (mechanické natírání dezinfekčního roztoku, postřikování dezinfekčním roztokem). Navíc aplikace dezinfekce zamlžením má vedle vysoké účinnosti i vysokou efektivitu práce.

 

 

davkovac-dezinfekcie-pre-mhd

 

davkovac-dezinfekcie-do-autoservisu-na-pult

 

 

Efektivním způsobem dezinfekce uzavřeného prostoru je aplikace ozónu.

Pro tento účel nabízíme elektrické přenosné generátory ozónu. Ozón se jako plyn dostane skutečně všude a díky silnému oxidačnímu účinku spolehlivě likviduje bakterie, viry a ostatní patogeny. Zároveň odstraňuje pachy. Po aplikaci dezinfekce ozónem je nutné ponechat ošetřené prostory bez přístupu lidí, dokud se ozón přirozenou cestou „nerozpadne“ na běžný kyslík (cca 30-60 minut) a následně nevyvětrá. 

Vedle dezinfekce vnitřního prostoru vozidla je důležitá i průběžná dezinfekce rukou cestujících po jejich nastoupení do vozidla. Za tímto účelem je k dispozici bezdotykový automatický dávkovač dezinfekčního roztoku určený pro instalaci na tyče průměru 30-35 mm používané v dopravních prostředcích.

Také je vhodné použití dávkovačů dezinfekce na ruce ve stojanovém provedení v čekárnách, v prostorech prodeje jízdenek, na toaletách, v úschovně zavazadel a ostatních obslužných prostorech stanic, v pracovních prostorech servisních dílen apod.

 

 

 

Ke stažení:

Doporučený postup dezinfekcie dopravných prostriedkov.pdf (velikost 405 kB)

 

CTA-kontaktujte-nas