Plazmové čističe

Ionizace vzduchu je proces, při kterém je vzduch obohacován zápornými ionty (anionty) tvořených molekulami kyslíku (O2-). Zvýšené množství záporných iontů výrazně zlepšuje kvalitu vzduchu, protože anionty potlačují výskyt mikrobů, plísní a dalších patogenů, a také pomáhají eliminovat polétavé mikročástice a nečistoty, kouř a zápachy. V přírodě se zvýšený podíl aniontů vyskytuje například v solných jeskyních, při mořském pobřeží, a také ve vzduchu po bouřce, kdy je vzduch čistší a snadněji se vdechuje. Ionizací vzduchu dochází k následnému předání záporného elektrického náboje mikroskopickým nečistotám vznášejícím se ve vzduchu, čímž se tyto shlukují a následně se snadněji odstraní ze vzduchu, který vdechujeme.

Ionizátory vzduchu jsou elektronická zařízení vytvářející proud iontů, čímž mění kvalitu ovzduší ve své blízkosti. Často jsou ionizátory doplněny o různé typy filtrů, a případně UV lampy, jejichž účinkem je dosažena vysoká úroveň čištění vzduchu, a proto se takové přístroje nazývají čističky vzduchu. Mezi nejrozšířenější typy filtrů patří: elektrostatický, fotokatalitický TiO2, uhlíkový, HEPA a vodní filtr.

 

1 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení