UV sterilizátory

UV sterilizátor slouží k účinné a rychlé dezinfekci, resp. sterilizaci působením ultrafialového záření. UV záření při dostatečné intenzitě a času působení ničí mikroorganismy (viry, bakterie, houby, plísně, atd.) s účinností až 99,9 %. Nejúčinnější je UV záření typu UVC s vlnovou délkou 100-280 nm (nejsilnější germicidní účinky má ultrafialové záření s vlnovou délkou 254 nm), které porušuje a ničí ribonukleové kyseliny, které jsou v buňkách nosičem informací. Dochází ke změnám v plazmě buněk i v jejich jádru. Dělení buněk je zpomalené a při určité dávce UV záření se zcela zastaví. V některých případech se využívá také kombinované působení UV záření a ozónu, který se vytváří při použití širokopásmového UV záření zejména v oblasti 185 nm.

Námi nabízené UV sterilizátory jsou určeny ke sterilizaci drobných předmětů jako jsou nástroje, mobilní telefony, brýle a další předměty osobní potřeby.

UV sterilizátory jsou dostupné buď na elektrické napájení 230 V nebo malé přenosné sterilizátory na 5 V DC prostřednictvím USB portu.

UVC záření je škodlivé a má negativní účinek na živé organismy i rostliny. I malá dávka ozáření může při zasažení oka vyvolat zánět spojivek a při vyšších dávkách i těžce poškodit zrak.

 

Dezinfikator 01
Tip
1 123 Kč bez DPH
1 358,83 Kč
DD-MOL-501
DD MOL 503 01
1 602 Kč bez DPH
1 938,42 Kč
DD-MOL-503
DD MOL 502 01 DD-MOL-502
3 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení